هاست وردپرس و هاست جوملا

هاست چیست؟

هر وب سایت مجموعه ای از عکس ها، متون، کدها و … است که قالب و محتوای آن را تشکیل می دهند. به منظور قابل رویت بودن این قالب و محتوا برای عموم کاربران در اینترنت، تمامی این اطلاعات در فضایی به نام هاست (host) قرار می گیرد. در واقع هاست حافظه ای بر روی یک سرور است که این سرور همیشه روشن و به اینترنت متصل می باشد و شما می توانید اطلاعات سایت خود را در این فضا قرار دهید تا کاربران اینترنتی همیشه بتوانند سایت شما را مشاهده نمایند.
کامپیوتر شخصی شما هم می تواند به صورت یک سرویس دهنده میزبان تنظیم و راه اندازی شود اما اگر قصدتان جذب ترافیک یا «بازدید کننده» زیاد برای سایت تان است، این کار زیاد عاقلانه به نظر نمی رسد برای اینکه وب سایت شما در اینترنت در دسترس باشد لازم است کامپیوترشما همیشه روشن و به اینترنت متصل باشد؛ به محض خاموش شدن کامپیوتر دیگر کسی سایت شما را نمی بیند.

 هاست وردپرس – هاست جوملا – هاست سیستم مدیریت محتوا

راه اندازی و طراحی یک سایت با استفاده از یک سیستم مدیریت محتوایی که قبلا طراحی وکد نویسی شده است وقت بسیار کمی می طلبد. معمولا سیستم های مدیریت محتوا امکانات زیادی دارند تا یک طراح سایت و یا حتی مدیر سایت بتواند از آن ها در طراحی سایت خود استفاده نماید. اکثرا سیستم های مدیریت محتوا به گونه ای برنامه نویسی می شوند که در طراحی سایت های مختلف مانند سایت های شخصی ، سایت های تجاری ، سایت های خبری و … می توان از آنها استفاده نمود و فقط لازم به تغییر و یا طراحی قالب طبق موضوع سایت می باشد.

سیستم های مدیریت محتوای قوی در وب وجود دارند که رایگان نیز هستند. برای مثال می توان به سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، جوملا ، دروپال و … اشاره کرد. اصولا کار کردن با این سیستم های مدیریت محتوا کمی تا قسمتی آسان است اما اوایل کار باید درباره آنها مطالعه کرد و یا حتی آموزش دید. امروزه طراحی سایت های زیادی از این سیستم های رایگان استفاده می کنند و بر اساس طراحی سایت مربوطه، قالبی زیبا و جذاب برای آن طراحی می کنند.

پلن های هاست وردپرس
PLANWP-500WP-1GWP-3GWP-5G
فضا500MG1GB3GB5GB
پهنای باند65GB90GB115GB150GB
کنترل پنل

هاست وردپرس 

یکی از پرطرفدارترین سیستم های مدیریت محتوا wordpressمی باشد.برای استفاده از تمامی امکانات این سیستم ما نیاز به یک هاست با سازگاری بالا داریم تا بتوانیم یک نصب بدون مشکل را داشته باشیم.

وردپرس دارای قابلیت های زیادی می باشدوازمنابع سرور بیش از حداستفاده می کند.بنابراین برای کاهش کیفیت وردپرس ما باید از از سرویس میزبانی (هاست وردپرس)استفاده کنیم چون دارای سرورهای قویتری می باشد.

پس ما با استفاده از هاست وردپرس در استفاده از قالب ها و پلاگین ها محدود نیستیم. زیرا اگراز هاستی استفاده کنیم که سازگاری با وردپرس نداشته باشدو از قالب های خاصی پشتیبانی کند به مشکل می خوریم یکی دیگر از ویژگی های هاست وردپرس پهنای باند مناسب آن می باشد که در سرعت لود شدن سایت بسیار موثر است.

هاست وردپرس از چه زبان هایی پشتیبانی  میکند؟ 

هاست وردپرس همچنین از زبانهای php،mysqlنیز پشتیبانی می کند.

بنابراین برای خرید هاست وردپرس باید از شرکت هایی اقدام شود که این اطمینان را به ما می دهند که هاست با وردپرس هماهنگی لازم را داردزیرا سرعت هاست و منابع ارایه شده سرور بسیار مهم می باشند تا کارایی سایت را بالا ببرد وقالب ها وافزونه ها را محدود نسازد.

خرید هاست وردپرس باعث می شود تا سایت شما با سرعت بسیار بالا لود شود و همچنین از امنیت خوبی برخودار باشد.

هاست جوملا 

برای استفاده از تمامی امکانات جوملا جهت طراحی سایت ما نیاز به یک هاست مخصوص جوملا داریم با انتخاب یک هاست مناسب ما می توانیم در موتور های جستجو رتبه خوبی را داشته باشیم.

مناسب ترین کنترل پنل برای جوملا نیز cpanelمی باشد.

پلن های میزبانی جوملا آیدا هاست
planJO-500JO-1GJO-3GJO-5G
فضا500MG1GB3GB5GB
پهنای باند65GB90GB115GB150GB
کنترل پنل